Vai patiešām dažas adatas var samazināt svaru?

Svara samazināšana ar akupunktūras metodi ir radījusi lielu interesi gan profesionāļu, gan pacientu vidū. Ar pilnu atbildības sajūtu es varu apgalvot, ka labākais veids kā samazināt svaru un būt formā, ir ēst pareizi un regulāri nodarboties ar fiziskām aktivitātēm. Neatkarīgi no veselības stāvokļa, sekojot šiem diviem principiem, Jūsu svars samazināsies.

No Rietumu medicīnas viedokļa akupunktūra palīdz samazināt svaru uzlabojot vielu maiņu jeb metabolismu (ķermeņa enerģijas ražošanas sistēmu) un mazinot bada sajūtu un spriedzi.

Akupunktūra svara samazināšanai ir efektīvāka, ja vielu maiņas traucējumi ir precīzi diagnosticēti (noteikts sindroms atbilstoši Ķīnas tradicionālās medicīnas pamatprincipiem) un sastādīts ārstēšanas plāns to novēršanai. Papildus akupunktūrai es koriģēšu uztura režīmu un ieteikšu vēlamos produktus, kuru lietošana uzturā paātrina svara zudumu.  

Ikvienam pacientam, kuru es esmu ārstējusi, lai mazinātu lieko svaru, ir unikāls vielu maiņas traucējumu  veids. Nekad nav bijis tik vienkārši kā  - “Jūs ēdat par daudz un par maz kustaties”, lai gan arī tas ir palielināta svara un sliktas pašsajūtas iemesls.

Piemēram, Kuņģa, Liesas un Aizkuņģa dziedzera sistēma Ķīnas tradicionālajā medicīnā (ĶTM) ir saistīta ar barības vielu transportu un transformāciju. Liesas sistēma ir saistīta ar saldu garšu (visiem pārtikas produktiem ir sava specifiska garša  un specifiskas ārtnieciskas īpašības). Saldas garšas produkti spēcina un baro Liesu.

Mūsdienās cukura un saldinātāju pārmēra pievienošana ēdienam rada traucējumus Liesas sistēmas darbībā. Pārtikas produktu transports un transformācija ir nepietiekoša, kas rada patoloģiskā Mitruma rašanos un uzkrāšanos audos. Tas veicina liekā svara veidošanos.

Lai labāk saprastu, ko ĶTM saprot ar Mitruma uzkrāšanos audos, iedomājieties, kas notiek mājā, kur ir par daudz mitruma. Mitruma iespaidā viss kļūst smags, piebriest, mēbeles lēnām iet bojā, tapetes nokarājas no sienām un parādās pelējuma sēnītes.

Līdzīgi notiek arī dzīvā organismā, kurā uzkrājas par daudz Mitruma. Parādās tādi simptomi kā vēdera pūšanās, apetītes zudums, nelaba dūša, smaguma sajūta visā ķermenī, vielu maiņas palēnināšanās, sāpes locītavās. Tas viss liecina, ka “ķermenis ir kļuvis pārāk mitrs”. Tieši lieks  Mitruma daudzums organismā visbiežāk ir palielināta svara iemesls maniem pacientiem.  

Lieks Mitrums iespaido arī psihisko veselību, radot hronisku nogurumu, depresiju un vēlmi ēst aizvien vairāk saldumu, jo organisms instinktīvi meklē līdzekļus lai izārstētos. Tomēr mūsdienu  pārtikas industrijas reklāmas un ēšanas paradumi  rada apburto loku, no kura cilvēks pats vairs nespēj izkļūt.

 Akupunktūra svara samazināšanai visbiežāk veicina tieši liekā Mitruma izvadi no organisma, stiprina Kuņģa, Liesas un Aizkuņģa dziedzera sistēmu, normalizē gremošanu un vielu maiņu. Tas mazina tieksmi pēc saldumiem, mazina tūskainību, uzlabo garastāvokli un enerģiju.

Ja Jūs izmisīgi pūlaties samazināt svaru vai nesekmīgi centieties ierobežot apetīti, iespējams, vajadzētu iziet akupunktūras kursu svara samazināšanai, vielu maiņas paātrināšanai un apetītes kontrolei.

PIETEIKT KONSULTĀCIJU

Ja Jums ir kādi jautājumi par akupunktūru svara samazināšanai vai vēlaties sākt akupunktūras kursu, sazinieties tūlīt, lai vienotos par Jums piemērotu konsultācijas laiku!

Pieteikt konsultāciju

Pirmreizējās konsultācijas cena - 60€
Akupunktūras adatu terapijas seansa cena - 30€