Akupunktūra trauksmes un baiļu sajūtas ārtstēšanai

Akupunktūra ir ļoti efektīva trauksmes mazināšanai pateicoties akupunktūras iedarbībai gan uz mentālajiem, gan fiziskajiem simptomiem. Vairums no mums ir izjutuši trauksmi dzīves laikā. Tā ir normāla organisma reakcija uz svarīgiem notikumiem, kā pirmā tikšanās, eksāmens, biznesa pārrunas. Akupunktūru var pielietot nervu nomierināšanai un kņudēšanas sajūtas pakrūtē mazināšanai.

Tomēr šajā pārskatā Akupunktūra trauksmes un baiļu sajūtas mazināšanai es vēlos pārrunāt nopietnus traucējumus, kuri dziļi iespaido dzīves kvalitāti. Ir daudzas slimības un stāvokļi, kad rodas pastāvīga baiļu sajūta, ko dažreiz pavada panikas lēkmes. Šāds stāvoklis, neārstēts, progresē un padara dzīvi neciešamu.

Galējās situācijās pacients cieš no pēkšņām un neizskaidrojamām panikas lēkmēm, uzmācīgām domām, nakstsmurgiem, arī fiziskām ciešanām.

Par laimi, ir daudz pieejamu terapijas veidu pacientiem ar trauksmi, no kuriem viena no efektīvākajām ir akupunktūra. Pirms mēs detalizēti aplūkojam akupunktūru trauksmes mazināšanai, iepazīstināšu ar 5 galvenajiem trauksmes izpausmes veidiem. Tie ir:

Panikas lēkmes – intensīvas biežas un pēkšņas baiļu sajūtas epizodes. Fiziskie simptomi ir sirdsklauves, sāpes krūtīs, elpas trūkums, reibonis, sāpes vēderā, nāves baiļu sajūta. No ķīniešu medicīnas viedokļa tas ir Sirds Asiņu Karstuma sindroms. (Gars/prāts saskaņā  ar ķīniešu medicīnas teoriju  sakņojas Asinīs, kuras pārvalda Sirds. Ja Sirdī ir par daudz Karstuma, Asinis kļūst nevaldāmas un prāts nemierīgs – šajā gadījumā tas izpaudīsies kā trauksme).

Obsesīvi kompulsīvi traucējumi – šo stāvokli raksturo dominējošas uzmācīgas domas, spriedelēšana vai rīcība, ko šķiet neiespējami kontrolēt. Ķīniešu medicīnā to raksturo kā Liesas Iņ deficītu. Liesas Iņ ir domu “mājas” un emocionālas problēmas, kas iespaido Liesas Iņ, bieži izpaužas kā uzmācīgas domas, idejas un rīcība. Šajā gadījumā Akupunktūra trauksmes un baiļu sajūtas mazināšanai ietvers Liesas Iņ stiprināšanu.

Reakcija uz smagu stresu un adaptācijas traucējumi – simptomi līdzīgi kā pie panikas lēkmēm - nakstmurgi, negatīvas atmiņas, emocionāls vēsums, depresija, dusmu sajūta un aizkaitināmība. Šie simptomi parādās traumas un vardarbības upuriem, arī nelaimes gadījuma aculieciniekiem. Dažos gadījumos cilvēks pats nav bijis tieši iesaistīts notikumā, bet ir cietis kāds no ģimenes locekļiem. No ĶTM viedokļa šo stāvokli raksturo kā enerģijas plūsmas traucējumus. Akupunktūra palīdz atjaunot harmonisku enerģijas plūsmu.

Fobijas. Ir divi atšķirīgi fobiju veidi. Pirmā tipa fobijām ir sociāla daba, kad cilvēks nepamatoti baidoties no sabiedrības nosodījuma vai neizpratnes, izvairās no sociāliem kontaktiem un izolējas. Otrā tipa fobijas ir specifiskas, piemēram, konkrētas bailes no zirnekļiem, ko sauc par arahnofobiju. Šādas bailes ķīniešu medicīnā uzskata par Sirds Iņ deficīta pazīmi.

Ģeneralizēta trauksme. Tā ir vispārēja pastāvīga trauksmes sajūta, kas nav saistīta ar ārējās vides apstākļiem. Simptomi var būt dažādi, ietverot pastāvīgu nervozitāti, trīci, galvassāpes, muskuļu sasprindzinājumu, svīšanu, sirdsklauves, reiboni, diskomfortu pakrūtē. Pacients bieži izjūt bailes, ka ir nopietni saslimis. Šādi var izpausties vairāku ĶTM sindromu sākuma stadijas. Piemēram, tas var būt neliels Iņ deficīts, kas var progresēt par Liesas vai Sirds Iņ deficītu.

Unikālā Ķīnas tradicionālās medicīnas un akupunktūras atšķirība ir tā, ka precīza individuāla sindroma diagnostika nosaka tikpat individuālu terapijas plānu. Atšķirībā no medikamentozas terapijas, kas vērsta uz simptomu mazināšanu, akupunktūra trauksmes un baiļu sajūtas mazināšanai ārstē disharmoniju, kas radījusi trauksmi.

PIETEIKT KONSULTĀCIJU

Ja Jums ir kādi jautājumi par akupunktūru trauksmes un baiļu sajūtas ārstēšanai vai vēlaties sākt akupunktūras kursu, sazinieties tūlīt, lai vienotos par Jums piemērotu konsultācijas laiku!

Pieteikt konsultāciju

Pirmreizējās konsultācijas cena - 60€
Akupunktūras adatu terapijas seansa cena - 30€